Reklamın yeni mecrası turnikeler – haber7.com

Metro ve tramvaylardaki turnikeler markalar için yeni reklam mecrası oldu. İstanbul’da günde 1 milyon 350 bin kişi; metro ve tramvaylarla ulaşımını sağlıyor. Artık markanıza kimse dokunmadan geçmeyecek… Panda Dondurma ile tüm duraklarda ilgi odağı oldu.

Bu insanlar her gün bu ulaşım araçlarına binebilmek için turnikelerden geçiyor. Markalar için hedef kitleye ulaşmada, net-ölçülebilir sonuçlar ortaya koyan bu yeni mecranın pazarlama işini Turnike Media yapıyor.
Mehmet Oğuzhan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile anlaşarak, bu turnikelerin üzerine reklam giydirme hakkını aldıklarını söylüyor.
“Artık markanıza dokunmadan kimse geçmeyecek” sloganıyla yola çıkan Turknike Media’nin Genel Koordinatörü Şevket Gasgar da temmuz ayı itibariyle tüm noktalar da turnikelere reklam giydirildiği bilgisini paylaşıyor.
Projenin ilk etapta hayata geçeceği hatlar ve turnike sayıları şöyle: Taksim-4. Levent metro hattında 232, Aksaray-Havalimanı hattında 260, Zeytinburnu-Kabataş tramvay hattında 251, Güngören-Bağcılar hattında 39, Edirnekapı-Sultançiftliği hattında 150, Eyüp-Pierreloti 10 Maçka-Taşkışla teleferik hattında 2…Başlangıçta, metro, tramvay ve teleferik hattı ile başlayan,dondurma sektöründe önemli atılımlar yapan Panda Dondurma ile yola çıkan turnikeler, metrobüsle devam edecek.
Gasgar bu yeni mecranın iddiasını da şöyle açıklıyor: Müşterinin aklında asla “Acaba” olmayacak. Çünkü reklamların yer aldığı her turnikeden günde kaç kişi geçtiği kesin olarak ölçümlenebiliyor.
Markanın günde kaç kişiye ulaştığı da net olarak ortaya çıkıyor. Hedef kitleyi durduruyor ve markanızla göz göze getiriyor. Bu sayede gözden kaçan riskiniz sıfırlanıyor. Markaya dokunduruyor, temas kuruyor ”
Turnike Media, özellikle; finans, kozmetik, otomotiv, yiyecek ve içecek, telekomünikasyon, tekstil, mobilya, turizm, kamu kurumları, temizlik, bilgi teknolojileri, medya ve eğitim sektörlerinin iletişim kampanyalarında hedef kitleye çok çabuk ulaşmayı sağlayacak temel bir mecra olarak görüyor kendilerini.
Gasgar’ın verdiği bilgilere göre öncelikle finans şirketleri ile 2011 yılı için şimdiden yoğun talep aldıklarını,Türkiye’nin diğer dev şirketleri ile de görüşmeler sürüyormuş.
İnsanların şimdiye kadar dokunarak geçtikleri ‘metal’lerden rengarenk görsellerle karşılaştıklarında şaşkınlarını gizleyemiyorlar.
Bu da reklam veren ve ajanslar için yeni kreatif çalışmaların yapılacağı,daha yaratıcı tasarımların ortaya çıkacağını bize göstermektedir.

Kaynak: Haber7