Markalar turnikeden geçerek büyüyor- Rotahaber

Türkiye’nin ölçümlenebilir ilk ve tek outdoor/indoor mecrası olan Turnike Medya’ya markaların ilgisi her geçen gün artıyor.

Bugüne kadar Panda, Avea, 11818, Visa, Vodafone, Yapı Kredi, Saturn, Turkcell, Evyap, Activex, Kuveyt Türk, Şahin Sucukları, Variodor, Stork’s ve son olarak Türk Telekom TTNet tarafından tercih edilen Turnike Media ayda 180 milyon kişinin dokunduğu bir mecra olması ve ölçümlenebilir olmasının yarattığı avantajla marka rekabetini turnikelere taşıyor.

Turnike Media Genel Müdürü Mehmet Oğuzhan, Turnike Media’da yer alan markalardan çok olumlu geri dönüşler aldıklarını söylüyor. Turnike Media’nın gazete, televizyon, internet gibi geleneksel mecralardan çok daha etkin bir mecra olduğunu belirten Mehmet Oğuzhan, konuyu şöyle açıklıyor:

“Turnike Media, insanların önünde kuyruklara girdiği bir mecra. Duruyorlar, markayı görüyorlar. En önemlisi markaya dokunuyorlar. Hem de günde en az iki kez. Üstelik tüketiciye zapping şansı da vermiyor.

Turnike Media’da yer alan bir marka ayda 180 milyon kişiye net ulaşıyor. Bu özelliğiyle Turnike Media ölçümlenebilen ilk ve tek indoor/ outdoor mecrası olma özelliği taşıyor.”

Turnike Media’nın 1 yıldır İstanbul ve Kayseri’de mecra olarak kullanıldığını, markalardan gelen yoğun taleplere yanıt verebilmek amacıyla çok yakında Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep, Samsun, Eskişehir, Adana ve Antalya’daki metro, tramvay, stadyum ve fuar alanları gibi mekanlarda geçiş yapılan turnikelerde de yerlerini alacaklarını belirten Mehmet Oğuzhan, turnike geçişlerindeki reklam alanlarının patentini alarak bu alanların Türkiye’deki tüm kullanım haklarına sahip olduklarını belirtti.

DR. ALKAN: TURNİKE MEDYADA ÖLÇÜMLEME ÇOK NET

TTNet Kurumsal İlişkiler Kıdemli Direktörü Dr. Feridun Alkan, Turnike Medya ile ilgili görüşlerini şöyle belirtti:

“Turnike Media, her gün hangi istasyondan kaç kişinin geçtiği net olarak raporlanabildiği için, açık hava mecraları arasında ölçümlenebilen tek mecradır.

İstanbul’da günde 1 milyon kişinin metro ve tramvaylarla ulaşımını sağladığı düşündüğünde; insan trafiğinin yüksek olduğu  alanlarda görünürlüğün yüksek olması, tüketiciye direk ulaşma imkanı sağlıyor.

TTNet olarak İstanbul’da yeni reklam alanı olarak kullanılmaya başlanan Turnike Media’ya reklam vererek, bu yeni mecranın dikkat çekme ve verilen mesajın incelenmesini sağlama avantajlarından faydalanmış olduk. Mümkünlü kampanyası kapsamında mecraya uygun şekilde tasarlanan görsel ile bir bütünlük sağladık ve olumlu geri dönüşler almaya başladık.

Rotahaber